Dlaczego rosnący popyt na złoto jest sygnałem byczym dla Bitcoinów

Bitcoin nie działa jako waluta, chyba że jest powiązany ze złotem: Ekonomista Steve Hanke

Rosnący popyt na złoto to dokładna melodia, którą Bitcoin Profit musi wprowadzić do byczego maratonu. Chociaż zwolennicy złota twierdzą, że wzrost wartości złota nie idzie na korzyść Bitcoina. Zainteresowanie złotem, niezależnie od jego wartości, jest kolejnym dowodem na to, że złoto nie traci swojej wartości jako główny atut przechowywania wartości. A ponieważ Bitcoin jest nadal w zasięgu poniżej swojego wszechobecnego poziomu, złote robaki jak Peter Schiff tylko wierzą, że Bitcoin nie jest nigdzie blisko rywalizacji z fizycznym złotem. Ale najnowsze dane statystyczne przekazują kontrastujące informacje.

Cena Bitcoin’a przez większą część tego roku starała się przekroczyć zakres 10.000 dolarów, ale kilka razy się obniżyła. Ta porażka nie spowodowała, że Bitcoin znalazł się na najniższym poziomie. Co zaskakujące, Bitcoin zaprzeczył prognozom analityków, że ceny mogą zejść w dół, aby utrzymać się na wysokim poziomie powyżej 9000 dolarów. W czasie tego pisania, Bitcoin utrzymał zyski z poprzedniego dnia i jest teraz bliski ponownego przełamania 10 tys. dolarów, ale jest bardzo prawdopodobne, że to się zmieni i tak bardzo potrzebny bieg byków zbliża się z każdym dniem, a rosnące zainteresowanie przyjęciem złota oznacza to.

Analityk kryptokurwalutowy Joseph Young rzucił na to światło kilka godzin temu na Twitterze, kiedy zauważył, że wzrost ceny złota o 30 dolarów to wszystko, co jest potrzebne, aby popchnąć go do nowego, wszechobecnego haju. Najwyraźniej było to ostatnio widziane 9 lat temu, a wraz ze wzrostem ceny złota o 30% w ciągu ostatnich 4 miesięcy, ten nowy poziom mógł zostać osiągnięty ponownie.

Dla Bitcoin oznacza to, że inwestorzy aktywnie poszukują nowych, wartościowych sklepów.

Ponieważ Stany Zjednoczone ogłaszają, że potrzebne będą miliardy na kolejny czek stymulujący, a to będzie wymagało od drukarzy fiatów „brrrrrr“ jak ostatnim razem, inwestorzy niechętnie podejmują ryzyko inflacji. Minimalizacja strat i maksymalizacja zysków stała się mantrą przetrwania, a Joseph Young uważa, że tak jak złoto, może to być cenne dla Bitcoina, ponieważ inwestorzy zwrócą się do Bitcoina o ochronę ich bogactwa.

Wyniki z roku 2020 do tej pory opublikowane przez inwestora Bitcoin Preston Pysh, pokazuje, że Bitcoin zajmował pierwszą pozycję przez większą część roku 2020. Podczas gdy złoto dodało 25,3% do swojej wartości, Bitcoin ma wyższą pozycję – 32,8%. Jeśli inwestorzy będą stosować się do tych wskaźników, Bitcoin może mieć trudności z wytrzymaniem ogromnego nurkowania od inwestorów.

Inny analityk popularnie znany przez jego Twitter nazwę użytkownika jako Crypto Dog jest równie byczy o Bitcoin też, jak ostrzegał, że jest ograniczony czas na zakup Bitcoin poniżej 10.000 dolarów, wnioskując, że ceny nie mogą pozostać poniżej 10k dolarów po zakończeniu lipca.