Kryptoanalityk Peter Brandt: Bitcoin’s Bull Run Isn’t Over

Popularny analityk kryptograficzny i handlowiec Peter Brandt mówi, że cena Bitcoina nie przebiła się po zeszłotygodniowym zanurzeniu.

W tweecie opublikowanym 26 listopada Brandt twierdził, że zeszłotygodniowy spadek cen nie był oznaką, że run byków Bitcoin’a dobiegł końca. Przewidywał, że korekta będzie trwać jeszcze dłużej, ale cena BTC nie osiągnęła jeszcze szczytu.

Poprzedni tweet Brandta badał hossę Bitcoina w latach 2015 – 2017, której kulminacją był ostatni wszechczasowy haj wynoszący prawie 20.000 dolarów.

Według analityków kryptońskich, było dziewięć znaczących korekt cen, ze średniego spadku o 37% z wysokich do niskich.

Brandt stwierdził również, że wszechczasowe hossy miały miejsce średnio w odstępie czternastu tygodni, co wskazuje na to, że bieżący bieg byka Bitcoina może się przedłużyć do 2021 roku.

Brandt spekulował, że podobna korekta na poziomie 37%, która sprowadziłaby cenę Bitcoina do 12 tys. dolarów, mogłaby wywołać panikę sprzedaży, w szczególności ze strony słabych inwestorów.

Ripple CTO David Schwartz jest wielorybem XRP

Ripple chief technology officer (CTO) David Schwartz ujawnił na Twitterze, że jest wielorybem XRP, z ponad milionem monet w posiadaniu.

Zgodnie z tweetem opublikowanym 24 listopada, Schwartz twierdzi, że jest właścicielem od jednego miliona (660.000 dolarów) do dziesięciu milionów XRP (6,6 miliona dolarów), co daje CTO znaczącą pozycję.

Na początku miesiąca Schwartz ujawnił więcej informacji o swoim portfelu kryptograficznym i zwyczajach handlowych. Kierownik Ripple’a wyjaśnił w jednym z postów Quora, że stracił znaczną ilość altcoins handlujących pieniędzmi, które ostatecznie okazały się „bezwartościowe“.

Powiedział:

Oto tylko kilka krypto walut, które kupiłem, a które ostatecznie musiałem odpisać jako bezwartościowe:

Moje całkowite straty, tylko na żetony, które stają się całkowicie bezwartościowe, wynoszą nieco ponad 300 000 dolarów.

Schwartz powiedział, że jego inwestycje w krypto-aktywa były ogólnie pozytywne netto, ale nie był odporny na okazjonalny zły handel.

Schwartz ujawnił również na tweeterze w zeszłym miesiącu, że sprzedał Bitcoin za 750 dolarów i Eter za 1 dolara w ramach planu zmniejszenia ryzyka, który założył w latach ubiegłych.
Gemini Exchange CEO: „Cash Is Trash“, Bitcoin będzie miał co najmniej 500.000 dolarów do 2030 roku.

Podczas wywiadu przeprowadzonego w poniedziałek (30 listopada), Tyler Winklevoss, współzałożyciel i dyrektor generalny krypto wymiany Gemini, oraz jego brat bliźniak Cameron Winklevoss wyjaśnili, dlaczego spodziewają się, że cena Bitcoinu osiągnie 500.000 dolarów lub więcej w ciągu następnej dekady.

Ich komentarze na temat Bitcoin’a pojawiły się podczas dzisiejszego wywiadu z Seema Mody i Andrew Ross’em Sorkin’em na temat „Squawk Box“ CNBC.

Mody rozpoczął od zapytania Tylera, co robiły bliźniaki w ciągu ostatnich ośmiu miesięcy, podczas gdy Bitcoin doświadczał „meteorycznego“ wzrostu cen.

Tyler odpowiedział:

„Więc właśnie jesteśmy HODLing. Nasza teza jest taka, że Bitcoin jest złotem 2.0 i będzie zakłócał złoto. Jeśli to zrobi, to musi mieć limit rynkowy w wysokości 9 bilionów dolarów. Więc myślimy, że Bitcoin mógłby kiedyś wycenić 500.000 dolarów za bitcoin. Więc za 18.000 dolarów Bitcoin to HOLD, a jeśli nie masz żadnego, to jest to szansa KUPUJ, bo uważamy, że jest 25x stąd.“

Mody następnie powiedział Cameron dla Bitcoin mieć 9 trylionów dolarów cap rynku oznaczałoby, że jego cap rynku musiałby być równy 40% cap rynku S&P 500, i zapytał go, co by nas tam zabrać.

Cameron odpowiedział:

„Myślę, że wielu z nich to po prostu inwestorzy przychodzący i zdający sobie sprawę, że istnieje tam widmo inflacji i jak można przed tym chronić. Myślę, że nie ma zbyt wielu debat na temat całego długu, który wzrósł w USA, na temat drukowania pieniędzy, a więc jak się przed tym bronić…

„Myślę, że wiele osób zaczyna zdawać sobie sprawę, że Bitcoin jest naprawdę najlepszą obroną i oferuje możliwość asymetrycznego powrotu czegoś w rodzaju 25 do 40x stąd. Nie sądzę, aby we wszechświecie istniał jakiś atut, który mógłby wiarygodnie zaoferować taki potencjał i chronić przed inflacją.

„Złoto jest klasycznym żywopłotem. Gdyby to były lata siedemdziesiąte, prawdopodobnie kupowalibyśmy i trzymali złoto, ale dziś mamy Bitcoin.“

Mody zapytał Tylera o obawy prezesa Coinbase’a związane z plotkami o zbliżających się regulacjach dotyczących portfeli nie przeznaczonych dla klientów indywidualnych i zapytał go, jaki wpływ może to mieć na Bitcoin.

Tyler powiedział:

„Bitcoin jest nadal najlepiej działającym aktywem roku, nawet w porównaniu do akcji. W 2013 roku pojawiło się pytanie, czy Bitcoin ma być zakazany. Jesteśmy daleko od tego. Wierzymy w zdrową, przemyślaną regulację i tak było w USA i wielu innych jurysdykcjach w ciągu ostatniej dekady.

„Nie widzimy, że to się nie utrzyma. Uważamy, że Bitcoin jest tu, by zostać. Sądzimy, że w USA i innych rozwiniętych jurysdykcjach też zostaniemy.“

Sorkin zapytał, jak ważne jest, aby Bitcoin został przyjęty do głównego nurtu, aby cena Bitcoina osiągnęła 500.000 dolarów.

Cameron odpowiedziała:

„Więc uważamy, że Bitcoin to naprawdę wschodzący sklep.