Oto dlaczego analityk uważa, że Ethereum wkrótce trafi na 240 dolarów

Ethereum obniża się pomimo 5% rajdu cenowego Bitcoina, co wydaje się być spowodowane napływem ostatnich zakupów BTC za ponad 100 milionów dolarów z MicroStrategy. Wiodąca kryptokur waluta spadła z lokalnego haju w okolicach 390 dolarów, ustalonego w zeszłym tygodniu, do 355 dolarów od czasu napisania tego artykułu. Moneta osiągnęła aż 375 dolarów we wtorek.

Podczas gdy Bitcoin trzyma się dobrze, handlując za 10.750 dolarów od czasu napisania tego artykułu analitycy po raz kolejny stają się niedźwiedzi dla perspektyw rynku kryptońskiego.

Jeden z traderów uważa, że Ethereum jest przygotowany do zanurzenia się pod krytyczny poziom wsparcia 300 dolarów do najniższych poziomów, które nie były widoczne w ciągu miesiąca. Ten spadek może oznaczać koniec trwającego „sezonu altcoin“, który wysłał wiele krypto walutowych wzrostów w ciągu ostatnich miesięcy.

Oto dlaczego analityk uważa, że Etereum może wkrótce spaść poniżej 300 dolarów, a potem jeszcze niżej

Ethereum może wkrótce uderzyć 240 dolarów jako sprzedawca presji montażu, jeden z handlowców niedawno zasugerował:

„Właściwie, to po prostu za 240 dolarów, jako cel dla $ETH. Odrzucenie wyglądające szorstko nadal na Daily, nic, co zmieniło handel lub plan.“

Mimo krótkotrwałej słabości, analitycy nadal są przekonani, że długoterminowy trend Ethereum jest nadal wypaczony. Jeden z traderów podzielił się poniższym wykresem, który pokazuje, że ostatnia średnia krocząca akcja ETH wygląda podobnie jak Bitcoin w 2016 roku. Sugeruje to, że ETH wkrótce osiągnie poziom powyżej 1000 dolarów, co oznacza ponad 200% wzrost w stosunku do obecnego poziomu:

„ETH daily MA’s have now aligned in a perfect bullish configuration as for BTC in 2016. Rozszerzając Daily MA200 (w kolorze czerwonym) tak, jakby była to linia trendu, możemy mieć projekcję ETH do 2023 r.“.

Oczy na ogłoszenie FOMC

To, co może uratować Ethereum w krótkim czasie, to nadchodzące ogłoszenie FOMC przez przewodniczącego Rezerwy Federalnej Jerome’a Powella.

Federalny Komitet Otwartego Rynku ogłosi jutro potencjalne zmiany lub przesunięcia w polityce pieniężnej i gospodarce, które mogłyby pozytywnie wpłynąć na wszystkie ceny aktywów, w tym na Etereum.